Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sama drukowała sobie recepty

Data publikacji 17.04.2018

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali kobietę podejrzaną o podrabianie dokumentów i posługiwanie się nimi jako autentycznymi. Agata W. drukowała w domu recepty na podstawie których wykupywała później leki psychotropowe w aptekach. Proceder ten trwał od 2016 roku. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym 29-latce grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Praca przy tej sprawie doprowadziła policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego do 29-letniej Agaty W. Funkcjonariusze podejrzewali, że kobieta od dłuższego już czasu kupuje lekarstwa na podstawie fałszywych recept, które sama sobie drukuje na fikcyjne dane rzekomych pacjentów.

W miniony piątek policjanci zapukali do drzwi jej mieszkania. W jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli i zabezpieczyli dużą ilość leków psychotropowych i gotowe do realizacji recepty. Wiadomo już, że w ten właśnie sposób Agata W. zaopatrywała się w leki od czerwca 2016 roku do marca tego roku.

29-latka usłyszał już zarzuty podrabiania dokumentów, posługiwania się nimi jako autentycznymi oraz przygotowania do takiego właśnie przestępstwa. Za te czyny kobiecie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

rsz/mb

 

Powrót na górę strony