Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym zatrzymali poszukiwanych

Data publikacji 17.04.2018

Policjant z Suwałk w czasie wolnym od służby zatrzymał 27-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzna ma do odbycia karę jednego roku pozbawienia wolności. Czujnością wykazał się również funkcjonariusz Komisariatu Policji w Daleszycach, który w trakcie urlopu wypoczynkowego zatrzymał 27-latka poszukiwanego za oszustwo i przestępstwa narkotykowe. Dzięki policjantowi przestępca najbliższe 2 lata i 10 miesięcy spędzi w więziennej celi.

W poniedziałek, 16.04.2018 r., około godziny 18:00 funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, w czasie wolnym od służby, zauważył w Suwałkach na ul. Bulwarowej mężczyznę znanego mu z policyjnych kartotek. Funkcjonariusz skojarzył, że 27-latek poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Suwałkach do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjant bezzwłocznie powiadomił o wszystkim dyżurnego suwalskiej komendy, a sam cały czas obserwował poszukiwanego. W pewnym momencie 27-latek niespodziewanie zmienił kierunek marszu, jednak funkcjonariusz cały czas "miał go na oku" i na bieżąco informował o sytuacji dyżurnego.

Po chwili, wspólnie z mundurowymi wysłanymi przez dyżurnego, na ul. Kościuszki policjant zatrzymał mieszkańca Suwałk, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. 27- latek trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem, ma on do odbycia karę jednego roku pozbawienia wolności.

***

W poniedziałkowe popołudnie, 16.04.2018 r., funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Daleszycach (woj. świętokrzyskie), w czasie urlopu wypoczynkowego, zauważył na terenie Kielc osobową alfę romeo. Za kierownicą włoskiego auta siedział mężczyzna, którego twarz wydała się policjantowi znajoma.

Mundurowy przypuszczał, że kierujący 27-latek, za którym wystawiono list gończy. Policjant ruszył za mężczyzną, informując o tym fakcie dyżurnego kieleckiej Policji. Na pomoc funkcjonariuszowi ruszyły przebywające w pobliżu patrole. Pościg zakończył się w centrum miasta, gdzie zatrzymano 27-latka. Mężczyzna usłyszał wyroki m.in. za oszustwo i przestępstwo narkotykowe.

Dzięki właściwej postawie i szybkiej reakcji będącego na urlopie policjanta z daleszyckiego komisariatu, poszukiwany mężczyzna jest już za kratkami, gdzie spędzi najbliższe 2 lata i 10 miesięcy.

(KWP w Białymstoku/KWP w Kielcach/ab)

Powrót na górę strony