Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla wrocławskich policjantów za odzyskanie skradzionego mienia i zatrzymanie złodzieja

Data publikacji 18.04.2018

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Psie Pole odzyskali skradzione przedmioty o wartości blisko 23 tys. złotych. Na ręce komendanta komisariatu wpłynęły podziękowania od pokrzywdzonego mężczyzny: „(…) mamy Policję dobrze zorganizowaną, szybko i sprawnie działającą, co moim zdaniem jest najważniejsze. Postawa i zaangażowanie policjantów cechowały się pełnym profesjonalizmem, empatią oraz zrozumieniem drugiego człowieka, który został dotknięty przestępstwem.”

Do przestępstwa doszło na parkingu jednego z marketów we Wrocławiu. Pokrzywdzony zostawił w samochodzie specjalistyczny sprzęt elektroniczny, a sam poszedł na zakupy. Kiedy po kilkunastu minutach wrócił do pojazdu zauważył, że drzwi są otwarte. Zaniepokojony mężczyzna stwierdził, że skradziono mu rzeczy, które na co dzień wykorzystywał w swojej pracy. Od razu zawiadomił Policję.

Funkcjonariusze sprawdzili m.in. monitoring i wykonali szereg ustaleń, które pozwoliły wytypować i zatrzymać 40-letniego podejrzanego. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. O dalszym jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali skradzione mienie. Wartości tych przedmiotów, to blisko 23 tysiące złotych.

Skuteczne działanie stróżów prawa spotkało się z uznaniem pokrzywdzonego, który na ręce komendanta komisariatu złożył pisemne podziękowania:

,,Panie Komendancie, postawa podległych Panu policjantów Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole pozwoliła mi uwierzyć, że mamy Policję dobrze zorganizowaną, szybko i sprawnie działającą, co moim zdaniem jest najważniejsze. Postawa i zaangażowanie policjantów cechowały się pełnym profesjonalizmem, zaangażowaniem, empatią oraz zrozumieniem drugiego człowieka, który został dotknięty przestępstwem.”

(KWP we Wrocławiu/ab)

Powrót na górę strony