Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdewastował miejsce kultu religijnego

Koluszkowscy policjanci ustalili i zatrzymali 29-latka odpowiedzialnego za zniszczenie figury Matki Boskiej. Kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna dokonał również zniszczenia ławki i drzwi do jednego z bloków przy ulicy 11 Listopada w Koluszkach. Łączna wartość strat jakie poczynił wandal to blisko 9 tys. zł. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności, bowiem czynów tych dokonał w warunkach tzw. ,,recydywy”.

16 kwietnia br. do kryminalnych z KPP Łódź-Wschód wpłynęła informacja, że 2 dni wcześniej w godzinach popołudniowych mężczyzna w wieku około 30 lat wszedł na ołtarz kapliczki przy ulicy Ludowej w Koluszkach i wyrywał ceramiczne odlewy dłoni figury Matki Boskiej. Wartość strat powstałych w wyniku działania sprawcy została oszacowana na kwotę 8 tys. zł.

Policjanci szybko przystąpili do zbierania materiału dowodowego i ustalania świadków tego zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia skrupulatne działania koluszkowskich kryminalnych pozwoliły na wytypowanie 29-letniego koluszkowianina odpowiedzialnego za zniszczenie figury Matki Boskiej.

Funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna w innej części Koluszek uszkodził przyblokową ławkę oraz drzwi do wielorodzinnego budynku. Tym razem straty oszacowano na 800 zł. Wytypowany mężczyzna nie przebywał w miejscu zamieszkania. Dobre rozpoznanie osobowe i terenowe pozwoliło kryminalnym na zatrzymanie 29-latka w pobliżu jednego ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna nie krył swojego zdziwienia. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli elementy uszkodzonej figury.

Wandal usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności, bowiem czynów tych dopuścił się w warunkach tzw. recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(KWP w Łodzi / mg)

  • niszczenie mienia, figurki Matki Boskiej
  • niszczenie mienia, figurki Matki Boskiej
  • niszczenie mienia, figurki Matki Boskiej
  • niszczenie mienia, figurki Matki Boskiej
Powrót na górę strony