Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowe odnalazły 70-latka zanim zgłoszono jego zaginięcie

Data publikacji 18.04.2018

Siedemdziesięcioletni mężczyzna wrócił do rodziny dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych i sygnałowi od osoby zaniepokojonej zachowaniem starszego mężczyzny. W tym samym czasie, gdy policjantki ustalały tożsamość seniora, jego najbliżsi składali w wołomińskiej komendzie zawiadomienie o zaginięciu.

Dzielnicowe z Teresina dostały telefoniczne zgłoszenie o dziwnym zachowaniu starszej osoby, która miała przebywać przy kościele w Pawłowicach. Policjantki ruszyły natychmiast we wskazane miejsce, ale przy kościele nikogo nie było. Postanowiły jednak sprawdzić teren cmentarza. Chwilę później zauważyły starszego mężczyznę, który stał bez obuwia, robił pranie i wieszał odzież na pomnikach.

Dzielnicowe nie mogły nawiązać z mężczyzną kontaktu. Senior nie wiedział jak się nazywa, skąd przyjechał i co robi w Pawłowicach. Mundurowe znalazły przy nim dokumenty i dowiedziały się, że jest to 70-letni mieszkaniec Wołomina. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna nie jest poszukiwany przez żadną jednostkę policji. Ze względu na stan, w jakim znajdował się mężczyzna, wezwano do niego pogotowie ratunkowe. Jednocześnie skontaktowano się z dyżurnym wołomińskiej komendy, który poinformował, że 70-latek dzień wcześniej wyszedł z domu i kontakt się z nim urwał, a rodzina w tej chwili składa zawiadomienie o zaginięciu.

Ta historia dobrze się skończyła. Mężczyzna w towarzystwie dzielnicowych poczekał na przyjazd swojej córki, pod której opiekę został przekazany.

PAMIĘTAJCIE! Jeśli czyjeś zachowanie Was niepokoi, bądź widzicie, że jakaś osoba potrzebuje pomocy, natychmiast dzwońcie po odpowiednie służby.

(KWP w Radomiu)

Powrót na górę strony