Katowickie policjantki na podium

Data publikacji 19.04.2018

Sukcesem katowickich policjantek zakończył się start w V Mistrzostwach Policji w Półmaratonie Ślężańskim. Sierż. Monika Nawrat z Wydziału Sztab Policji katowickiej komendy miejskiej w kategorii open kobiet zajęła 3 miejsce. Mł. asp. Joanna Menżyk z katowickiej „czwórki” tryumfowała w swojej kategorii wiekowej. Mistrzostwa zorganizowano pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji i Starosty Powiatu Wrocławskiego.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach – mł.asp. Joanna Menżyk, sierż. Monika Nawrat, kom. Sebastian Hulin oraz asp. Dariusz Klocek reprezentowali Komendę Miejską policji w Katowicach podczas V Mistrzostw Policji w półmaratonie Ślężańskim. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Starosty Powiatu Wrocławskiego.

V Mistrzostwa Policji w półmaratonie Ślężańskim zorganizowano w ramach XI „Panas” półmaratonu Ślężańskiego. Trasa, na dystansie 21,097 km biegła drogami asfaltowymi wokół Góry Ślęży.

Wartym podkreślenia jest fakt, że ślężański półmaraton w opinii biegaczy, to wyjątkowo trudny i wymagający bieg. Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy wynosi aż 208 metrów. Policjantki z Katowic stanęły na podium w kategorii open i wiekowej - sierż. Monika Nawrat z wydziału sztab policji w kategorii open kobiet zajęła 3 miejsce. Mł. asp. Joanna Menżyk z Komisariatu Policji IV w Katowicach zajęła w swojej kategorii wiekowej 1 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!