Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja i odzyskali skradzione auto warte 85 tys. zł

Data publikacji 20.04.2018

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca ma na swoim koncie, co najmniej 3 kradzieże samochodów na terenie miasta. Wpadł w nocy, podczas prowadzonej przez policjantów obserwacji, przy jednym ze skradzionych aut. Sąd na podstawie zebranych przez funkcjonariuszy materiałów dowodowych zastosował już wobec przestępcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzili działania wymierzone w osoby podejrzewane o kradzieże pojazdów. Podczas wykonywanych czynności na terenie Wrocławia, policjanci zatrzymali mężczyznę mającego związek z kradzieżą samochodu, do której doszło kilka dni wcześniej. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego.

Działając w tej sprawie policjanci odzyskali skradzioną mazdę o wartości 85 tys. zł.

Jak się okazało, nie było to jedyne przestępstwo, jakie mężczyzna miał na swoim koncie. Funkcjonariusze udowodnili mu 3 kradzieże pojazdów na terenie powiatu wrocławskiego. Obecnie policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Sprawdzają m.in. gdzie trafiały auta pochodzące z kradzieży.

Sąd na podstawie materiałów zebranych przez policjantów zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem sprawcy grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja