Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant ze swoim psem służbowym uratował życie starszej kobiecie

Data publikacji 20.04.2018

Funkcjonariusz z limanowskiej komendy swoim zachowaniem pokazał, że policjantem jest się przez całą dobę. W czasie wolnym od służby wraz ze swoim psem służbowym uratowali życie starszej kobiecie. Pies oznaczył budynek w którym czuł, że dzieje się coś złego. Policjant widząc zachowanie swojego podopiecznego bez wahania wybił szybę w oknie i wszedł do mieszkania. W pokoju na podłodze znalazł leżącą w bez ruchu kobietę.

Sierżant sztabowy Rafał Śmierciak jest policjantem od 10 lat. Na co dzień służbę pełni w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym w Komendzie Policji w Limanowej. W zeszłym roku spełniło się jego marzenie i został przewodnikiem psa Loko, który jest policyjnym psem patrolowym-tropiącym.

Wczoraj około godz. 12.00 w miejscowości Przyszowa, policjant w czasie wolnym od służby, podczas prywatnego treningu powiadomił dyżurnego limanowskiej komendy, że jego pies swoim nietypowym zachowaniem oznaczył dom na prywatnej posesji, w którym może dziać się coś złego. Funkcjonariusz Rafał słysząc niepokojące odgłosy z wnętrza domu, nie czekając na patrol, bez wahania wybił szybę w oknie i wszedł do środka. W pokoju na podłodze znalazł starszą kobietę leżącą w bez ruchu. Natychmiast pod wskazany adres skierowano załogę pogotowia ratunkowego, a w tym czasie Rafał udzielał 87-letniej kobiecie pierwszej pomocy. Starsza osoba trafiła do szpitala, gdzie uzyskała specjalistyczną pomoc.

Błyskawiczna i skuteczna reakcja policjanta i jego psa uratowała kobiecie życie. To kolejny przykład, że policjantem jest się przez całą dobę, a nie tylko wtedy, kiedy ubiera się mundur.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony