Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja, KAS i zabezpieczone nielegalne automaty do gier hazardowych

Data publikacji 20.04.2018

Wspólne działania policjantów z gubińskiego komisariatu z lubuskimi funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zabezpieczenia w „pseudokasynie” pięciu nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Właścicielowi zabezpieczonych automatów grozi kara pieniężna w wysokości 500 tys. złotych oraz do 3 lat pozbawienia wolności. To już kolejne nielegalne urządzenia zatrzymane w tym roku przez funkcjonariuszy współpracujących ze sobą służb.

W czwartek (19 kwietnia) funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komisariatu Policji w Gubinie działając wspólnie z funkcjonariuszami KAS sprawdzili lokal na terenie Gubina, w którym według posiadanej przez nich wiedzy, miały znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych. Informacja potwierdziła się. W pomieszczeniu do którego weszli znajdowało się pięć urządzeń.

Przeprowadzone na miejscu przez funkcjonariuszy KAS eksperymenty procesowe potwierdziły fakt, że zabezpieczone maszyny to działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych i będą stanowiły dowód w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych.

Obowiązujące przepisy ustawy o grach hazardowych przewidują wysokie kary pieniężne za nielegalne użytkowanie lub posiadanie takiego urządzenia.  Od kwietnia 2017 roku wysokość kary pieniężnej wzrosła z 12 tys. zł do 100 tys. zł. za każdy zabezpieczony automat. Zatem kara pieniężna jaką może ponieść właściciel zabezpieczonych w czwartek maszyn to pół miliona złotych. Ponadto zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi mu także kara pozbawienia wolności do lat 3.

To w tym roku kolejne miejsce nielegalnego hazardu, zlikwidowane przez funkcjonariuszy współpracujących ze sobą służb. Ujawnione w marcu, także na terenie Gubina, pięć automatów do gier zostało przekazanych funkcjonariuszom KAS, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Takie działania są podejmowane regularnie, by wyeliminować przestępczy proceder, jakim jest nielegalne posiadanie automatu do gier i czerpanie korzyści majątkowych z niezgodnego z prawem hazardu.

 

asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.13 MB)

Powrót na górę strony