Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymiesięczny areszt dla oszusta zatrzymanego przez bydgoskich policjantów

Data publikacji 23.04.2018

Proceder związany z nielegalnym posiadaniem dowodów osobistych ponad 30 osób i wykorzystywaniem ich danych do zawierania umów kredytowych przez internet przerwali bydgoscy policjanci. Zatrzymany do sprawy mężczyzna usłyszał ponad 30 zarzutów. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Kryminalni z komisariatu na bydgoskim Szwederowie ustalili, że mężczyzna wynajmujący mieszkanie na ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy, zawiera umowy pożyczkowe przez internet z różnymi placówkami finansowymi. Do załatwienia formalności wykorzystuje bezprawnie posiadane dowody osobiste.

By zweryfikować posiadane informacje policjanci ze Szwederowa, wspólnie z kolegami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy, pojechali pod wskazany adres i zobaczyli jak podejrzewany mężczyzna wchodzi do mieszkania. Po przedstawieniu 30-latkowi powodu wizyty policjanci dokonali przeszukania zajmowanego przez niego lokalu. Chwilę później ujawnili tam ponad 30 dowodów osobistych innych osób oraz dokumentację potwierdzającą fakt, że mężczyzna wykorzystywał dane personalne właścicieli dokumentów, by uzyskać pożyczki w różnych placówkach finansowych za pośrednictwem internetu. Na ich podstawie wystawiał również zaświadczenia o dochodach lub zatrudnieniu.

Ponadto kryminalni zabezpieczyli dyski komputerów, laptopy, pieczątki na różne dane osobowe lub firmowe, ponad 100 kart SIM i inne przedmioty służące do prowadzenia przestępczego procederu.  Dodatkowo, po sprawdzeniu personaliów mężczyzny  w policyjnej bazie danych, okazało się, że 30-latek jest poszukiwany 3 listami gończymi przez Prokuraturę w Toruniu do wcześniej prowadzonych spraw.

Torunianin został zatrzymany. Do tej pory usłyszał 28 zarzutów dotyczących ukrywania dowodów osobistych innych osób oraz 3 zarzuty dotyczące oszustw. Jak zapowiadają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy.

Prokurator po przeprowadzonym przesłuchaniu wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie 30-latka. Sędzia, po zapoznaniu się materiałami sprawy przychylił się do wniosku i aresztował go na trzy miesiące. Za te przestępstwa może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Bydgoszcz/ek

  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym

Opis filmu: Trzymiesięczny areszt dla oszusta zatrzymanego przez bydgoskich policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.14 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja