Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 37-latek, a przy nim broń, narkotyki i kradziony laptop

Data publikacji 23.04.2018

Zarzuty kradzieży laptopa oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających usłyszał 37-letni mieszkaniec Gdańska. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim broń czarnoprochową. Mężczyzna do sprawy pozostanie w areszcie. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Na początku stycznia tego roku policjanci z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie o kradzieży laptopa ze sklepu elektronicznego w Gdańsku. Kryminalni natychmiast zajęli się sprawą i w trakcie swojej pracy operacyjnej zebrali i przeanalizowali wiele informacji. Rozmawiali z potencjalnymi świadkami i zabezpieczyli monitoringi.

Kryminalni wytypowali sprawcę i 16 kwietnia, w jednym z sieci sklepów spożywczych w Gdańsku, mężczyzna został zatrzymany. W trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim kilkadziesiąt tabletek pochodnej amfetaminy, oraz broń czarnoprochową. Następnie funkcjonariusze weszli do jego mieszkania tam w trakcie przeszukania znaleźli kolejne środki odurzające, razem 620 tabletek.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo mężczyzna w miejscu publicznym miał przy sobie broń czarnoprochową, tym samym popełnił wykroczenie za co grozi grzywna, a o jej wysokości zdecyduje sąd.

Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na najbliższe miesiące.

KWP Gdańsk/ek

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja