Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skoczył z pierwszego piętra, stracił przytomność. Uratowali go policjanci

Data publikacji 24.04.2018

Policjanci z Posterunku w Nurze uratowali życie 32-latkowi, który wyskoczył z pierwszego piętra. Policjanci prowadząc akcję reanimacyjną przywrócili mu funkcje życiowe. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu pod opieką lekarzy.

Wczoraj wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o 32-letnim mieszkańcu gminy Nur, który wziął nóż i groził, że chce popełnić samobójstwo. Niebezpieczne narzędzie odebrał mężczyźnie jego ojciec, wówczas mężczyzna uciekł na balkon. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z nurskiego posterunku.

Funkcjonariusze dojeżdżając na miejsce zauważyli mężczyznę, który wyskoczył z balkonu na I piętrze. Desperat spadając uderzył głową o ziemię, nie dawał żadnych oznak życia. Policjanci natychmiast udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja reanimacyjna już po kilku minutach przyniosła efekt, powróciło tętno oraz oddech. Policjanci ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej, przykryli kocem termicznym, nadal kontrolując jego funkcje życiowe.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, do przyjazdu, której policjanci czuwali nad stanem mężczyzny. Uratowany niedoszły samobójca został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarzy.

To już drugie zdarzenie w tym miesiącu podczas, którego zdobyta przez policjantów wiedza z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, profesjonalizm oraz szybkie działanie pozwoliło na uratowanie ludzkiego życia.

(KWP zs. w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony