Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za nielegalny handel lekami

Data publikacji 24.04.2018

Namysłowscy śledczy zajmujący się przestępczością gospodarczą wpadli na trop nielegalnego handlu medykamentami. Za podejrzaną o to przestępstwo kobietą pojechali na Dolny Śląsk. W mieszkaniu 33-latki policjanci zabezpieczyli kilkanaście opakowań leków, telefony i komputer. Kobieta, tabletki dostępne wyłącznie na receptę, miała sprzedawać do Polski i Czech.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 33-latkę w Zgorzelcu. W jej mieszkaniu zabezpieczono lekarstwa, telefony i komputer, za pomocą których dokonywała dystrybucji leków.

Zatrzymana, od 2017 roku za pomocą portalu internetowego, na terenie Polski i Republiki Czeskiej, wprowadzała do obiegu lekarstwa dostępne tylko na receptę. Dodatkowym zagrożeniem był fakt, że były to lekarstwa neurologiczne, które stosować można wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza. Ich przedawkowanie, w przypadku przeciwwskazań, zagraża zdrowiu i życiu człowieka.

Podejrzana usłyszała zarzut dotyczący nielegalnego handlu lekami poza obrotem aptecznym. Za takie przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP w Opolu/ek

  • Policjant z zatrzymanym.
  • Policjant z zabezpieczonymi lekarstwami.
  • Zabezpieczone lekarstwa i przedmioty.
Powrót na górę strony