Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pijany kierowca wyeliminowany - miał ponad 3 promile

Data publikacji 24.04.2018

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca mazdy, który 23 kwietnia 2018 roku uderzył w policyjny radiowóz, chcąc uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Ponadto jechał bez uprawnień i złamał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Pijani kierowcy są realnym zagrożeniem dla innych. Tym razem ucierpieli policjanci, którzy chcieli powstrzymać go od dalszej jazdy. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

Informację o tym, że w kierunku Żychlina ma poruszać się nietrzeźwy kierowca, oficer dyżurny odebrał 23 kwietnia br. ok. 20:20. To świadek jadący za podejrzaną mazdą zauważył niebezpieczną jazdę kierowcy. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol celem jak najszybszego zlokalizowania i zatrzymania pojazdu. Świadek zdarzenia cały czas prowadząc rozmowę telefoniczną z policjantami wysłanymi na interwencję informował ich w jakim kierunku przemieszcza się kierowca mazdy. Mundurowi w pewnym momencie zauważyli wytypowany wcześniej pojazd. Przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych  próbowali pojazd zatrzymać. Niestety kierowca nie zastosował się do sygnałów doprowadzając do zderzenia z radiowozem. Okazało się, że kierowca mazdy miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, jechał bez uprawnień i złamał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów.

Policjanci z kutnowskiej komendy apelują: pijani kierowcy są realnym zagrożeniem dla innych. Jeżeli widzisz lub znasz osoby, które jeżdżą samochodem będąc po wpływem alkoholu REAGUJ ! NIE BĄDŹ OBOJĘTNY. Tym razem ucierpieli policjanci, którzy chcieli powstrzymać go od dalszej jazdy. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony