Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 45 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Data publikacji 26.04.2018

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z wolskiej komendy wpadli na trop mężczyzny przechowującego papierosy bez polskich znaków akcyzy. W wyniku działań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 45 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy, 25 butelek z nieznaną cieczą. 44-letni Tomasz C. usłyszał zarzut przechowywania podrobionego towaru. Skarb Państwa poniósł straty sięgające niemalże 50 tysięcy złotych.

Policjanci z wolskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją przypuszczali, że mężczyzna zajmujący się handlem towarów na bazarze może posiadać i dystrybuować nielegalne papierosy. Funkcjonariusze przygotowali działania i podjęli obserwację.

W wyniku tych działań policjanci zatrzymali 44-letniego Tomasza C. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany nakazem doprowadzenia w celu odbycia kary 10 dni więzienia. W trakcie czynności służbowych, na parkingu w jego pojeździe funkcjonariusze ujawnili ukrytych 2800 szt papierosów. 520 szt. towaru bez akcyzy ukryte było również pod ladą w pawilonie na bazarze. Podczas przeszukania lokalu zajmowanego przez mężczyznę policjanci ujawnili pozostałą część papierosów bez akcyzy - 4200 szt. W mieszkaniu znajdowało się również 25 butelek o nieznanej cieczy, które zostały zabezpieczone i przekazane do badań. Podczas tych działań operacyjni zabezpieczyli łącznie ponad 45 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły niemalże 50 tysięcy złotych.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych przez policjantów, na podstawie zgromadzonych dowodów, zatrzymany usłyszał zarzut przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejny zarzut za wyrabianie lub rozlewanie napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru.

(KSP / mw)

  • Zabezpieczoeny towar bez akcyzy
  • Zabezpieczoeny towar bez akcyzy
  • Zabezpieczoeny towar bez akcyzy
  • Zabezpieczoeny towar bez akcyzy
  • Zabezpieczoeny towar bez akcyzy
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów

Film Policjanci zabezpieczyli ponad 45 tys. sztuk nielegalnych papierosów

Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli ponad 45 tys. sztuk nielegalnych papierosów (format mp4 - rozmiar 5.31 MB)

Powrót na górę strony