Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 200 osób ewakuowano po zgłoszeniu o ładunku wybuchowym

Data publikacji 26.04.2018

Po ujawnieniu w jednym z bloków przy ulicy Pomorskiej w Łodzi pocisku kierowanego Malutka oraz kilku granatów policjanci , do czasu przyjazdu wojskowych saperów, wyznaczyli strefę bezpieczeństwa i pomogli w ewakuacji mieszkańców. Działania zakończono po godzinie 22.00 i wówczas mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do domów.

Wczoraj, około  20.00 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wpłynęło zgłoszenie, iż w jednym z mieszkań na ul. Pomorskiej znajdują się materiały wybuchowe. Natychmiast we wskazany rejon zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze potwierdzili, iż w lokalu znajduje się pocisk rakietowy, a w piwnicy dwa granaty. W związku z zaistniałą sytuacją podjęto decyzję o wyznaczeniu strefy bezpieczeństwa, natychmiastowej ewakuacji mieszkańców bloku oraz zamknięciu ruchu w najbliższej okolicy. Policjanci pomagali w opuszczeniu mieszkań przez ponad 200 lokatorów, wśród których były również osoby niepełnosprawne ruchowo. Miejsce ewakuacji wyznaczono na ul. Jaracza do podstawionych autobusów MPK. Zgodnie z procedurami na miejsce odnalezienia powojennych militariów wezwano saperów z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Patrol rozminowania stwierdził iż militaria pozbawione są cech bojowych i nie zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, a lokatorzy mogą powrócić do swoich domostw.

Funkcjonariusze przesłuchali 43-letniego właściciela mieszkania. Łodzianin tłumaczył, że zbiera militaria hobbystycznie. Zabezpieczono również pocisk i granaty do celów procesowych. O dalszych losach 43 latka zadecyduje prokurator.

(KWP w Łodzi/ek)

  • Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia.
  • Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia.
  • Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia.
Powrót na górę strony