Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów za odnalezienie seniorki

Data publikacji 27.04.2018

86-letnia kobieta wraz ze swoim mężem robiła zakupy na targowisku przy ulicy Niedźwiedziej we Wrocławiu. W pewnym momencie zgubiła się w tłumie ludzi i oddaliła w nieznanym kierunku. Policjanci błyskawicznie po otrzymaniu zgłoszenia o jej zaginięciu, rozpoczęli działania poszukiwawcze. Dużą rolę grał czas, ponieważ jak wynikało z informacji, kobieta miała zaniki pamięci i niestety z każdą godziną mogła oddalać się coraz bardziej od miejsca zaginięcia. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna już kilkadziesiąt minut później odnaleźli seniorkę całą i zdrową.

Dyżurny po otrzymaniu informacji o zaginięciu 86-latki, we wskazany rejon skierował niezwłocznie znajdujące się w pobliżu patrole. Komunikat o zaginięciu kobiety przekazał też wszystkim funkcjonariuszom będącym aktualnie w służbie, a także Straży Miejskiej oraz dyspozytorom Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze musieli działać szybko i skutecznie, gdyż z uzyskanych informacji wynikało, że kobieta miała zaniki pamięci. Każda minuta poszukiwań mogła mieć olbrzymie znaczenie, ponieważ kobieta mogła oddalać się coraz bardziej od miejsca zaginięcia. Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna przeczesujący pobliski teren w poszukiwaniu 83-latki, zauważyli w rejonie ulicy Legnickiej starszą panią odpowiadającą jej rysopisowi. Po podjęciu interwencji okazało się, że jest to poszukiwana kobieta. Policjanci odnaleźli ją całą i zdrową, a następnie przekazali rodzinie.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania od najbliższych kobiety, za sprawnie przeprowadzoną akcję, empatię, zrozumienie sytuacji i życzliwość.

To już kolejne skutecznie przeprowadzone działania poszukiwawcze przez wrocławskich policjantów w ostatnim czasie.

KWP we Wrocławiu/ek

Powrót na górę strony