Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny również po służbie – policjant w czasie wolnym odzyskał skradziony rower

Data publikacji 27.04.2018

Młodszy aspirant Marcin Pluciński ze słubickiej drogówki odzyskał skradziony rower wart 1500 złotych. Dzięki czujności i sprawnej interwencji policjanta po służbie jednoślad powrócił do prawowitej właścicielki.

Informację o kradzieży roweru policjanci otrzymali w niedzielę, w godzinach popołudniowych. Z relacji 32-letniej właścicielki wynikało, że jednoślad został jej skradziony w rejonie jednej ze stacji benzynowych w Słubicach. Kobieta nie zabezpieczając go w żaden sposób, zostawiła na chwilę i weszła do sklepu. Fakt ten wykorzystał złodziej, który ukradł rower wartości 1500 złotych. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili kto może być odpowiedzialny za kradzież i kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali 34-letniego słubiczanina. Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i poinformował, że rower zdążył już sprzedać.

Informację o kradzieży jednośladu wraz z jego opisem otrzymali wszyscy policjanci, także młodszy aspirant Marcin Pluciński. W czwarte,  funkcjonariusz słubickiej drogówki w czasie wolnym od służby zauważył na jednej z ulic mężczyznę z rowerem, który odpowiadał opisowi skradzionego jednośladu. Czujność funkcjonariusza po służbie nie zawiodła. Policjant podjął interwencję informując o tym dyżurnego słubickiej jednostki, a następnie przekazał 34-latka wraz z odzyskanym rowerem przybyłym na miejsce policjantom.

Przypominamy wszystkim właścicielom i użytkownikom rowerów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich jednośladów. Zachęcamy do stosowania blokad i zabezpieczeń posiadających certyfikaty, które dają większą gwarancję uniknięcia kradzieży.

KWP w Gorzowie Wlkp./ek

Powrót na górę strony