Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies patrolowo- tropiący odnalazł zaginionego mężczyznę

Data publikacji 30.04.2018

Policyjny przewodnik z KMP w Szczecinie z pomocą psa patrolowo-tropiącego odnalazł zaginionego mężczyznę. Karzeł doprowadził mundurowych do 69-latka. Mężczyzna cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziny.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymał informację o zaginięciu 69-latka, który choruje na Alzhiemera. Na miejsce zdarzenia, w rejon działek na Pomorzanach, natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze. Tam w rozmowie z żoną zaginionego mundurowi wstępnie ustalili, że około godziny 18.00 mężczyzna wykorzystując chwilę nieuwagi oddalił się w nieznanym kierunku.

Przed godziną 22.00 rodzina postanowiła poinformować o wszystkim Policję. Mundurowi oraz przewodnik psa służbowego z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą.

Po udostępnieniu rzeczy osobistych 69-latka, pies służbowy o imieniu Karzeł podjął ślad prowadząc policjantów w kierunku przystanku tramwajowego po czym stracił trop. Przewodnik psa służbowego st. sierż. Piotr Szczepanowski ponownie jednak postanowił sprawdzić okoliczne ulice, rozpytał napotkane osoby czy nie widziały starszego mężczyznę. Jego dociekliwość i policyjny węch Karła doprowadziły do odnalezienia zaginionego.

Policjanci natychmiast  poinformowali dyżurnego o odnalezieniu 69-latka i przekazali pod opiekę rodziny.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • st. sierż. Piotr Szczepanowski z psem Karzeł
  • st. sierż. Piotr Szczepanowski z psem Karzeł
Powrót na górę strony