Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci służą nawet po służbie

Data publikacji 02.05.2018

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca fiata, który został zatrzymany przez puławskich policjantów. Informację o tym, że 31-latek jedzie samochodem mimo zakazu przekazał mundurowym ich kolega – dzielnicowy będący w tym czasie po służbie. Z kolei policjant z Sekcji ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Szczecinie , będąc po służbie, zatrzymał kierującego, który był pod wpływem narkotyków. 40- latek miał też przy sobie amfetaminę. Zachowanie kierowcy Toyoty zwróciło uwagę czujnego funkcjonariusza, który natychmiast podjął interwencję. Mł. asp. Rafał Brzeziński - dzielnicowy ze Świecia w czasie wolnym od służby zauważył mężczyzn wołających o pomoc. W jednym z budynków doszło do pożaru. Policjant natychmiast ruszył z pomocą.

Wczoraj dzielnicowy z puławskiej jednostki w czasie wolnym od służby zauważył na jednej z ulic w Puławach kierującego pojazdem marki Fiat, 31-letniego puławianina. Policjant skojarzył, że mężczyzna był już dwukrotnie karany za jazdę pod wpływem alkoholu i ma podwójny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dzielnicowy powiadomił więc funkcjonariuszy będących w służbie, którzy podjęli interwencję i zatrzymali kierowcę. Jak się okazało, nie tylko jazdę bez uprawnień puławianin miał na sumieniu. Badanie wykazało, że był nietrzeźwy – miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak przekazał policjantom, chciał „tylko” podjechać do sklepu.

Teraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

 

***

Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby, robiąc zakupy w jednym ze szczecińskich marketów zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę, który na przemian był agresywny a po chwili stawał się spokojny, wypowiadał nielogiczne sformułowania w rozmowie z osobami z którymi przebywał. Mężczyzna po chwili wsiadł do  swojego pojazdu - taksówki i odjechał. Ta sytuacja zaniepokoiła policjanta i wzbudziła podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Policjant natychmiast poinformował radiooperatora 997, cały czas jadąc za kierującym taksówką. Po chwili na Pomorzany przyjechał patrol Policji, który zatrzymał kierującego do kontroli drogowej.

Podejrzenie funkcjonariusza okazało się słuszne.  40-letni mieszkaniec Szczecina był pod wpływem środków odurzających.  Policjanci znaleźli przy mężczyźnie amfetaminę. Kierujący został zatrzymany.  Usłyszał dwa zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających  i posiadania takich zabronionych substancji. Oczywiście taksówkarz stracił także prawo jazdy. Za te przestępstwa może mu teraz grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP w Szczecinie/ek

***

Do zdarzenia doszło wczoraj, 1 maja o godz. 20.00 w Sulnówku, pow. świecki w jednym z budynków na terenie działek rekreacyjnych. Na szczęście nieopodal, w dniu wolnym od służby, przejeżdżał dzielnicowy ze Świecia - mł. asp. Rafał Brzeziński. Zauważył biegnących ulicą mężczyzn wymachujących rękoma.

Okazało się, że w pobliżu prawdopodobnie pali się budynek, w którym znajdują się mieszkańcy. Policjant natychmiast ruszył z pomocą. Bez chwili namysłu wbiegł do wnętrza domu, z którego wydobywał się dym. Były tam dwie przestraszone kobiety z dwójką małych dzieci. Policjant ewakuował wszystkich w bezpieczne miejsce, a sam wrócił do środka i gasił płomienie gaśnicą. Dzięki temu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

Funkcjonariusz powiadomił również straż pożarną przekazując precyzyjne informacje dotyczące zdarzenia oraz dojazdu na miejsce zdarzenia, co doprowadziło do szybkiego ugaszenia pożaru.

Za udzieloną pomoc od strażaków i właścicieli budynku policjant otrzymał podziękowania.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony