Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakopiańscy policjanci pomogli uratować życie człowieka

Data publikacji 02.05.2018

Dyżurny w Zakopanem otrzymał informacje z Centrum Dializ, że 53-letni mężczyzna nie zgłosił się na zabieg. Policjanci natychmiast podjęli poszukiwania. Dzięki zaangażowaniu i determinacji funkcjonariuszy w pokoju, który wynajmował odnaleziono leżącego mężczyznę. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

1 maja br. o godz. 13.00, do stanowiska kierowania zakopiańskiej policji dotarła informacja od lekarza z Centrum Dializ przy ul. Balzera w Zakopanem, że na zabieg nie zgłosił się 53-letni pacjent. Jego telefon pozostawał wyłączony, a sprawę dodatkowo komplikował fakt, że mężczyzna nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, pomieszkiwał w różnych miejscach.

Rozpoczęła się walka z czasem o ustalenie miejsca przebywania mężczyzny. Ostatecznie udało się zawęzić potencjalne miejsce pobytu pacjenta do jednej ulicy, po czym policjanci rozpoczęli sprawdzanie dom po domu, czy nie przebywa tam poszukiwany 53-latek. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze dotarli do kobiety, która wynajmowała mężczyźnie mieszkanie. Wspólnie z nią policjanci weszli do środka, gdzie zastali 53-latka znajdującego się w okolicznościach zagrażających życiu. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło pacjenta do szpitala.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji policjantów udało się uratować życie mężczyźnie.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony