Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pierwsze osoby podejrzewane o udział w sobotniej bijatyce na rynku

Data publikacji 07.05.2018

W sobotę wieczorem na rynku w Rzeszowie doszło do awantury z udziałem kilkudziesięciu osób. Jak ustalili policjanci, starli się ze sobą pseudokibice rzeszowskich klubów. Wyjaśniający okoliczności zdarzenia policjanci zidentyfikowali pierwszych uczestników zajścia i zatrzymali 3 osoby.

W sobotę po godz. 21.00 na rzeszowski rynek przyszła grupa około 50 mężczyzn, część z nich usiadła przy stolikach. Po kilkunastu minutach na rynku pojawiła się druga, mniejsza grupa, około 30 osób. Między tymi grupami doszło do burdy, która trwała około 2 minut. Po tym czasie na rynku interweniowali policjanci. Na widok funkcjonariuszy osoby rozbiegły się.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia, a przede wszystkim ustaleniem tożsamości uczestników awantury, zajęli się policjanci z komendy miejskiej. Uczestniczący w zajściu to osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców rzeszowskich klubów piłkarskich.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania monitoringu. W chwili obecnej znana jest już tożsamość kilkunastu z nich. Dzisiaj policjanci zatrzymali pierwsze osoby podejrzewane o udział w zdarzeniu. To mieszkańcy Rzeszowa w wieku 20, 23, 26 lat. Policjanci cały czas pracują nad ustaleniem tożsamości pozostałych uczestników tego zdarzenia.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony