Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tarnowscy policjanci zatrzymali nieuczciwego przedsiębiorcę

Data publikacji 08.05.2018

Policjanci z komendy miejskiej, którzy na co dzień zajmują się przestępczością gospodarczą zatrzymali nieuczciwego przedsiębiorcę, który wystawiał nierzetelne faktury opiewające na kwotę ponad 1 mln 700 tys. zł. Straty Skarbu Państwa oszacowano na kwotę niemal 150 tys. zł.

Pod koniec kwietnia br. policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przedstawili 36-letniemu mieszkańcowi powiatu tarnowskiego zarzuty wystawienia nieprawdziwych faktur za wykonanie usług budowlanych, monterskich i serwisowych.

Mężczyzna prowadzący działalność gospodarczą na terenie powiatu tarnowskiego wystawiał firmie z Małopolski faktury na usługi, których nigdy nie wykonywał. Właściciel tej firmy pozyskane, nieprawdziwe faktury księgował jako wykonane usługi i w ten sposób zawyżał koszty ponoszone przez własną firmę. Następnie faktury były przedstawiane w urzędzie skarbowym, by odzyskać podatek VAT, który tak naprawdę nigdy nie został odprowadzony do budżetu państwa. W 2014 roku uszczuplenie to wyniosło ponad 148 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał zarzuty określone w artykułach 271 kk, 62 par. 2 kks, 56 par. 1 kks i art. 76 par. 1 kks. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony