Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Podziękowanie dla policjanta za uratowanie życia

Data publikacji 08.05.2018

Mieszkaniec gminy Węgorzewo, doceniając godną naśladowania postawę policjanta, wystosował specjalne podziękowania, które wpłynęły do Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Mężczyzna opisał całą sytuację oraz podkreślił, że pomoc policjanta, który instruował go przez telefon jak udzielić pierwszej pomocy, bezpośrednio przyczyniła się do uratowania życia jego matki.

Pod koniec kwietnia br. około godziny 09:00  st. sierż. Paweł Krakówka, który tego dnia pełnił służbę na stanowisku kierowania w węgorzewskiej komendzie, odebrał telefon od  zdenerwowanego mężczyzny, że jego mama nie oddycha. Policjant prowadząc rozmowę opanował emocje dzwoniącego i po niezwłocznym powiadomieniu pogotowia ratunkowego zaczął instruować go przez telefon w jaki sposób ma sprawdzić funkcje życiowe kobiety i przeprowadzić resuscytację. Przebieg akcji był dramatyczny, ale finał szczęśliwy. Kobieta odzyskała przytomność.

Udzielający pomocy oficer dyżurny oświadczył, że emocje były ogromne, a wszystko działo się bardzo szybko. Policjant stwierdził, że nie czuje się bohaterem, gdyż każdy policjant na jego miejscu zachował by się podobnie. Całą interwencję podsumował w kilku słowach ,,cieszę się, że mogłem pomóc”.

gm/kw

Powrót na górę strony