Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Taksówkarz podziękował w gazecie policjantom za zatrzymanie sprawców, którzy na niego napadli

Data publikacji 09.05.2018

Pod koniec kwietnia dwaj mieszkańcy Sochaczewa dokonali rozboju na taksówkarzu. Dzięki skutecznej pracy mundurowych, udało się ich zatrzymać. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe areszty. Wczoraj w jednej z lokalnych gazet ukazały się podziękowania dla policjantów od pokrzywdzonego w czasie rozboju taksówkarza.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę kwietnia. To właśnie wtedy dwaj mężczyźni wsiedli do taksówki przy dworcu PKP i zamówili kurs w kierunku Błonia. Gdy taksówkarz wyjechał na drogę krajową nr 92, jeden z pasażerów poprosił go, by zjechał na pobliską stację paliw. Chwilę po tym został pobity, zabrano mu pieniądze i dokumenty, a także uszkodzono samochód.

Policjanci szybko ustalili, że sprawcami są dwa mieszkańcy Sochaczewa w wieku 24 i 29 lat. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali dokumenty i część skradzionych pieniędzy. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie sprawcy usłyszeli zarzut rozboju. Młodszy z nich odpowie dodatkowo za uszkodzenie mienia. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy, postanowił zastosować wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w jednej z lokalnych gazet ukazały się podziękowania dla policjantów od pokrzywdzonego w czasie rozboju taksówkarza. Było to ogromne zaskoczenie dla miejscowych policjantów, którzy z taką formą podziękowań spotkali się pierwszy raz. Również sami policjanci „dziękują za słowa uznania dla naszej pracy. Jest to dla nas niezwykle ważne. Cieszymy się, że sprawcy rozboju zostali zatrzymani i poniosą konsekwencje za swój czyn. Życzymy Panu, jak też innym taksówkarzom satysfakcji z wykonywanej pracy oraz samych spokojnych i bezpiecznych kursów”.

 

Autor: sierż. sztab. Agnieszka Dzik

 

Powrót na górę strony