Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków

Data publikacji 09.05.2018

Jechał brawurowo i niebezpiecznie - swoją podróż zakończył na znaku drogowym. Nietrzeźwego obywatela Ukrainy zatrzymali świadkowie zdarzenia, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę. Badanie alkomatem pokazało ponad 3 promile alkoholu. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia oraz kara grzywny.

7 maja, tuż przed godziną 12.00, na obwodnicy miejscowości Biała, kierujący osobowym fiatem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w znak drogowy. Wówczas świadkowie zdarzenia, którzy pośpieszyli kierowcy z pomocą wyczuli od niego alkohol i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Interweniujący na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 43-letniego obywatela Ukrainy. Miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariuszom swoje zachowanie tłumaczył kłótnią z żoną.

43-latek już stracił prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany. Teraz mężczyźnie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Polski oraz kara grzywny.

Wzorowa reakcja i postawa świadków zdarzenia prawdopodobnie zapobiegła tragedii. Pamiętajmy: nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie.

KWP w Opolu/ek

  • Pojazd
  • Pojazd
  • Pojazd
Powrót na górę strony