Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelnie pobił konkubinę

Data publikacji 10.05.2018

Lęborscy policjanci zatrzymali 71-letniego mężczyznę, który śmiertelnie pobił swoją 62-letnią konkubinę. Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów, prokurator przedstawił sprawcy zarzut zabójstwa, a sąd zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

7 maja lęborscy policjanci zostali wezwani do jednego z bloków w Lęborku, gdzie znaleziono zwłoki 62-letniej kobiety, z widocznymi ranami na ciele. Mężczyzna który zadzwonił i powiadomił policję, stwierdził iż jego konkubina nie rusza się. Jedna z przyjętych wersji zdarzenia wskazywała na zabójstwo. Oględziny mieszkania, zabezpieczone ślady oraz przeprowadzone przez śledczych czynności operacyjne wskazywały, iż to właśnie zgłaszający mężczyzna mógł doprowadzić do jej śmierci. Jak oświadczył 71-latek, spożywali razem alkohol i doszło między nimi do sprzeczki. Podejrzany pobił kobietę. Był nietrzeźwy i w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i wczoraj usłyszał zarzut zabójstwa kobiety.

Zebrany przez policjantów obszerny materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzuty zabójstwa. W środę na wniosek policji i prokuratora, sąd aresztował go na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pobytu w więzieniu.

KWP w Gdańsku/ek

  • Policjant z zatrzymanym.
  • Policjant z zatrzymanym.
Powrót na górę strony