Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

34-latek aresztowany za handel ludźmi

Data publikacji 11.05.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzy osoby. Dwie z nich usłyszały zarzut pozbawienia wolności człowieka, trzeci zatrzymany, 34-latek, dodatkowo odpowie za handel ludźmi, groźby karalne, zmuszanie do określonego zachowania oraz uszkodzenie ciała. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za pozbawienie wolności grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Handel ludźmi jest zbrodnią zagrożoną karą na czas nie krótszy niż 3 lata. Sprawa jest rozwojowa.

Dzięki intensywnej pracy śledczych oraz policjantów kryminalnych we współpracy z policjantami z komendy wojewódzkiej Policji w Gdańsku, policjanci zatrzymali w Toruniu trzy osoby, dwóch mężczyzn w wieku 32 i 34 lat oraz 21-letnią kobietę, podejrzanych o pozbawienie wolności mieszkańca Gdańska. Do zatrzymania osób doszło na terenie galerii handlowej, realizowali je policjanci z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Gdańsku.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Gdańska i osadzeni w policyjnym areszcie. Przeprowadzona w Toruniu akcja była efektem ścisłej współpracy w tej sprawie gdańskich policjantów z Prokuraturą Rejonową Gdańsk- Śródmieście oraz reakcją na informację o tym, że 7 maja tego roku doszło do pozbawienia wolności 21-letniego mężczyzny. Pokrzywdzony miał być przy użyciu przemocy wyprowadzony z mieszkania, w którym przebywał w Gdańsku. 21-latek przetrzymywany był przez sprawców w samochodzie, a potem w jednym z mieszkań na terenie Torunia.

W trakcie pracy nad tą sprawą i weryfikowaniu zebranych informacji policjanci i prokurator zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie kolejnego zarzutu dotyczącego handlu ludźmi 34-letniemu mężczyźnie. Ten przestępczy proceder polegał przede wszystkim na pozbawianiu wolności, stosowaniu przemocy, gróźb wobec dwóch mężczyzn w celu wykorzystywania ich do pracy o charakterze przymusowym. Efektem prowadzonych czynności było przesłuchanie przez prokuratora 34-letniego mężczyzny, który usłyszał cztery zarzuty dotyczące kierowania gróźb, zmuszania do określonego zachowania, pozbawienia wolności i handlu ludźmi. Wczoraj, 10.05.2018 r., sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

32-latek oraz 21-latka usłyszeli zarzut pozbawienia wolności człowieka i zostali objęci policyjnym dozorem. Za pozbawienie wolności człowieka grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Handel ludźmi jest zbrodnią, która zagrożona jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Sprawa jest rozwojowa.

 

 

(KWP w Gdańsku/ mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony