Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pseudokibic zatrzymany

Data publikacji 11.05.2018

Cały czas trwa proces rozliczania osób, które zakłóciły porządek podczas marcowych derbów pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze. Zapadły kolejne decyzje w sprawie stadionowych chuliganów. Po zebraniu przez policjantów mocnych dowodów przeciwko trzydziestemu już pseudokibicowi, prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 20 tysięcy złotych.

Kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca Gliwic, który na stadionie miejskim, podczas meczu piłki nożnej, dokonał czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, pełniącego obowiązki służbowe. Równolegle, wydział prewencji realizuje sprawy dotyczące wykroczeń popełnionych przez kibiców w czasie derbów. 42 młodych mężczyzn jest obwinionych w związku z wykroczeniami.

Policjanci nadal pracują nad materiałem dowodowym i kolejni pseudokibice mogą spodziewać się ich wizyty bądź wezwania na przesłuchanie. Sprawców przestępstw czekają procesy przed sądem karnym i wyroki, natomiast sprawcy wykroczeń zazwyczaj dobrowolnie poddają się karze i zostają ukarani grzywnami oraz zakazami stadionowymi.

(KWP w Katowicach / kp)

 

Powrót na górę strony