Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne małżeństwo zatrzymało pijanego motorowerzystę

Data publikacji 13.05.2018

Do dwóch lat więzienia grozi 58-letniemu mężczyźnie, który jechał motorowerem pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwego motorowerzystę zatrzymało policyjne małżeństwo w czasie rodzinnej wycieczki. Ich reakcja zapobiegła tragedii.

5 maja asp. Anna Cieślik i jej mąż asp. Krystian Cieślik wspólnie ze swoimi kilkuletnimi dziećmi wybrali się w rodzinną podróż. Jadąc drogą droga wojewódzką DW 715 prowadzącą z Koluszek do Ujazdu zauważyli kierującego motorowerem, którego sposób jazdy od razu wzbudził podejrzenia stróżów prawa. Motorowerzysta zatrzymał się pod sklepem w Ujeździe i wszedł do jego wnętrza. Nie tracąc go z oczu, do sklepu weszła za nim policjantka, która stanęła w kolejce bezpośrednio za mężczyzną. Wtedy też potwierdziła przypuszczenie, że kierowca ten mógł być pijany, gdyż z jego ust wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mężczyzna w sklepie zakupił kolejną partię alkoholu i wychodząc z niego usiłował kontynuować jazdę.

Uniemożliwili mu to małżonkowie na co dzień pełniący służbę w policyjnych mundurach. Wezwali również na miejsce funkcjonariuszy koluszkowskiej drogówki. Nieodpowiedzialnego motorowerzystę policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało że 58-latek miał w organizmie ponad 2 promile. Jego dalsza jazda w takim stanie po ruchliwej drodze wojewódzkiej mogła się zakończyć tragedią i to nie tylko dla niego. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.  

Aspirant Anna Cieślik pełni służbę w policyjnym mundurze od ponad 14 lat, aktualnie w Wydziale Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Jej mąż st.asp. Krystian Cieślik, legitymujący się podobnym stażem w resorcie pełni funkcję asystenta Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

KWP w Łodzi/ek

Powrót na górę strony