Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowany magazyn kontrabandy

Data publikacji 13.05.2018

Wieruszowscy policjanci wraz z celnikami zabezpieczyli ponad 134 tys. papierosów i 77 kg tytoniu. 41-latek przechowywał kontrabandę w wynajętym garażu. Za paserstwo akcyzowe grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

Monitorując środowisko przestępcze, policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą wieruszowskiej komendy powiatowej uzyskali informację dotyczącą magazynu nielegalnych wyrobów tytoniowych. Aby zweryfikować tę wiedzę 10 maja policjanci wraz z celnikami pojechali pod wskazany adres na przedmieścia Wieruszowa. Na terenie prywatnej posesji znajdował się blaszany garaż. Właściciel posesji oświadczył, że wynajął garaż mieszkańcowi Wieruszowa, który przechowywał tam swoje przedmioty. Okazało się, że w garażu był tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 134.060 sztuk papierosów, 77 kilogramów tytoniu oraz wagę i worki foliowe. Wartość kontrabandy oszacowano na ponad 142 tys. złotych, co wskazuje na uszczuplenie Skarbu Państwa na kwotę ponad 233 tys. złotych. Policjanci szybko dotarli do właściciela nielegalnych wyrobów tytoniowych. 41-letni mieszkaniec Wieruszowa odpowie za paserstwo akcyzowe, co jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną.

KWP w Łodzi/ek

Powrót na górę strony