Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 15.05.2018

Spowodował kolizję drogową, a uciekając z miejsca zdarzenia staranował bramę wjazdową żłobka. Sprawcą zdarzenia okazał się 25-letni mieszkaniec z gm. Konopnica. Powodem ucieczki był stan nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W przeszłości 25-latek miał już dwukrotnie zatrzymywane prawo jazdy za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Teraz za jazdę na podwójnym gazie grozi mu do 2 lat pobawienia wolności.

Dzisiejszego poranka dyżurny Policji został powiadomiony o zderzeniu dwóch mercedesów na drodze wojewódzkiej nr 824 w Jaworcach.Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego kierujący osobowym mercedesem 25-latek po wyprzedzeniu dostawczego mercedesa, zajechał mu drogę i gwałtownie zahamował. Jego auto stanęło w poprzek jezdni. W wynikiu tego manewru doszło do kolizji z busem.

25-latek nie zwracając na to uwagi, z piskiem odjechał w kierunku Opola Lubelskiego. Po przejechaniu kilku kilometrów w Karczmiskach, na łuku zjechał z drogi taranując bramę wjazdową do żłobka. Brawurowa jazda 25-latka zakończyła się w miejscowości Wola Rudzka, gdzie został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Okazało się, że 25-latek miał już dwukrotnie zatrzymywane prawo jazdy za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy po raz trzeci. Odpowie również za spowodowanie kolizji i kierowania pojazdem bez dokumentów.

KWP w Lublinie/ek

Powrót na górę strony