Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni odzyskali trzy luksusowe samochody

Dwie Toyoty i Subaru zabezpieczyli mińscy kryminalni w wyniku prowadzonych działań związanych ze zwalczaniem przestępczości samochodowej. Pojazdy noszą ślady przerobienia pól numerycznych i mogą pochodzić z kradzieży. Auta trafiły do dalszych badań na policyjny parking. Za przerabianie znaków identyfikacyjnych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego, w wyniku prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej ustalili, że na terenie jednej z posesji w Długiej Kościelnej znajdują się samochody, które mogą pochodzić z kradzieży. Kiedy pojechali na miejsce zabezpieczyli trzy pojazdy: dwie Toyoty i Subaru. Obecny na miejscu biegły z zakresu mechanoskopii, w obecności którego prowadzono policyjne działania stwierdził, że samochody noszą ślady przerobienia numerów fabrycznych.

Pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zajmą się teraz wyjaśnianiem sprawy.

Usuwanie, podrabianie lub przerabianie znaków identyfikacyjnych, jakimi bez wątpienia są numery fabryczne każdego pojazdu, jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności.

mz/mbr

  • Samochody zabezpieczone przez policjantów
  • Samochody zabezpieczone przez policjantów
  • Samochody zabezpieczone przez policjantów
  • Samochody zabezpieczone przez policjantów
Powrót na górę strony