Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka interwencja policjantów zapobiegła eskalacji konfliktu pseudokibiców

Data publikacji 21.05.2018

Policjanci zapobiegli starciu około 300 pseudokibiców, do którego miało dojść wczoraj w parku miejskim przy ul. Edukacji w Tychach. Tyscy policjanci oraz mundurowi z jednostek ościennych zatrzymali 6 chuliganów. Śledczy ustalają przebieg zdarzenia oraz jego pozostałych uczestników. Zatrzymani staną przed prokuratorem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Dzięki szybkiej akcji policjantów nie doszło do eskalacji konfliktu, a być może nawet tragedii.

Wczoraj po 20.00 policjanci z Tychów zauważyli grupujących się w rejonie parku miejskiego przy ul. Edukacji chuliganów, ubranych w dresy, kominiarki i rękawice do sportów walki. Grupa około 150 osób wbiegła do parku i zaczęła biec w stronę drugiej, podobnie licznej grupy pseudokibiców. Policjanci natychmiast podjęli działania, aby przerwać bójkę oraz powiadomili dyżurnego jednostki, który wezwał na wsparcie mundurowych z Bierunia, Mikołowa, Katowic i z Bielska-Białej.

Dzięki interwencji stróżów prawa nie doszło do eskalacji konfliktu, a może nawet tragedii. Mundurowi zatrzymali samochód, którym przemieszczali się mężczyźni z Czech. Policjanci zabezpieczyli znajdujące się w pojeździe niebezpieczne narzędzia. Znalezione przez mundurowych przedmioty, w przypadku ich użycia w walce, mogły doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń uczestników. Na chwilę obecną policjanci nie mają informacji o żadnych osobach poszkodowanych.

W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 22 do 33 lat. Pięciu z nich, to obywatele Czech, a jeden jest mieszkańcem Tychów. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia uczestników zajścia i gromadzą materiał dowodowy, na podstawie którego będą przedstawione zatrzymanym najprawdopodobniej zarzuty udziału w zbiegowisku oraz bójki. Zatrzymani staną przed prokuratorem, który zadecyduje o ich losie. Grozi im nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

KWP w Katowicach/ek

Powrót na górę strony