Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aslan i Sara zdali egzaminy - nowe czworonogi w służbie szczecińskiej policji

Data publikacji 21.05.2018

Psy mają umiejętności, które potrzebne są w pracy policyjnej. Znakomicie wyszukują zapachy: ludzkie, narkotyków a nawet materiałów wybuchowych. Dwa nowe pieski, które przeszły szkolenie i zdały „policyjny” egzamin dołączyły do przewodników ze szczecińskiej komendy miejskiej.

W poprzednim tygodniu certyfikaty psów służbowych uzyskały dwa owczarki o imionach Aslan (następca Brutusa, który w lutym tego roku odszedł na zasłużoną emeryturę) i Sara. Te dwa pieski od stycznia br. rozpoczęły szkolenie przygotowujące do pracy patrolowo – tropiacej.

Szkolenie prowadzone było indywidualnie przez przewodników z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie asp. Grzegorza Matolicza – opiekuna półtora rocznego Aslana i st.sierż. Kamilę Struch – opiekunkę dwuletniej Sary.

Psy przez minione 5 miesięcy intensywnie trenowały. Ćwiczenia zwierały m.in. elementy: posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, obrona przewodnika czy zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy oraz tropienie śladów ludzkich. Każdy etap szkolenia zamykało cząstkowe zaliczenie przeprowadzane raz w miesiącu na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Kilka dni temu czworonogi przeszły pozytywnie egzamin, który ostatecznie zakwalifikował je do służby patrolowo – tropiącej.

Oba pieski to owczarki niemieckie zakupione z hodowli. Obecnie Komenda Miejsca Policji w Szczecinie ma 14 psów, większość z nich pracujące w patrolach. Pozostałe są wyspecjalizowane w wyszukiwanie materiałów wybuchowych, wyszukiwanie narkotyków czy zapachów zwłok.

JŁ/MR

Podobne:

http://www.zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/16741,Zegnamy-Brutusa-po-10-latach-sluzby.html?search=5929

http://www.zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/18518,Policyjny-pies-patrolowo-tropiacy-odnalazl-zaginionego-mezczyzne.html?search=5735691

http://www.zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/szukaj?search=5735691&sort=2&order=1&ile=20

Powrót na górę strony