Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zostali wyróżnieni przez strażaków za uratowanie życie dwóm mężczyznom podczas pożaru kamienicy

Data publikacji 21.05.2018

Podczas obchodów z okazji Dnia Strażaka, zorganizowanych w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostali wyróżnieni za wzorową postawę i uratowanie dwóch mężczyzn, których wynieśli z płonącej kamienicy.

Do zdarzenia doszło 15 kwietnia br. około godziny 1.00 w jednej z kamienic na ulicy Ściegiennego w Legnicy. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy asp. Marcin Weber i st. post. Piotr Biel patrolując miasto, usłyszeli korespondencję radiową Oficera Dyżurnego o wybuchu butli gazowej.

Znajdując się w pobliżu tego pożaru natychmiast udali się na miejsce. Dojeżdżając policjanci zauważyli, że z jednego z mieszkań wydobywa się ogień i gęsty dym. Niezwłocznie wbiegli na klatkę schodową, gdzie panowało gęste zadymienie i rozpoczęli ewakuację wszystkich mieszkańców.

Podczas sprawdzania pomieszczeń, funkcjonariusze zauważyli, że z jednego z mieszkań na I piętrze, gdzie prawdopodobnie doszło do wybuchu butli z gazem, wydobywa się ogień i dym, a w środku znajduje się mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała. Policjanci wynieśli 65 – latka na zewnątrz.

Następnie wrócili do budynku sprawdzić, czy na pewno nikt tam nie został. Funkcjonariusze bez chwili wahania mimo „gryzącego” dymu, płomieni oraz dużej temperatury weszli ponownie do palącej się kamienicy. Na jednym z pięter zauważyli mężczyznę, który nie reagował na słowa policjantów o ewakuacji.

Mężczyzna nie chciał opuścić swojego lokalu, był kompletnie zdezorientowany dlatego też funkcjonariusze ze względu na zagrożenie życia siłą wynieśli go z budynku. Policjanci mężczyznom udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i po chwili przekazali ekipie pogotowia ratunkowego. 65-latek z obrażeniami poparzenia ciała trafił do szpitala.

Profesjonalizm, odpowiedzialność i odwaga legnickich policjantów znalazły słowa uznania w podziękowaniach i dyplomie od Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu - st. bryg. Adama Koniecznego, Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy - mł. bryg. Zdzisława Sokoła oraz Prezydenta Miasta Legnicy – Tadeusza Krzakowskiego.

(KWP we Wrocławiu / ig)

  • Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy
  • Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy
  • Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy
Powrót na górę strony