Policjantka z Wrocławia na podium poznańskiego półmaratonu

Data publikacji 22.05.2018

Nadkom. Joanna Woźniak-Cieślar pełniąca, na co dzień służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta komisariatu w podwrocławskiej Długołęce, a prywatnie lubiąca spędzać wolny czas uprawiając sport, zajęła III miejsce wśród funkcjonariuszek biorących udział w imprezie pn. 11 PKO Poznań Półmaraton. W ramach tych właśnie zawodów, rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Policji. Z ponad 21 kilometrowym dystansem mierzyli się policjanci i policjantki, łącznie 109 funkcjonariuszy. Wśród Pań najlepsza była Monika Kapera z komendy w Złotowie, a Joanna Woźniak-Cieślar z Wrocławia uplasowała się na III pozycji. Najszybszym policjantem okazał się Szymon Kulka z komendy w Gorlicach. Mistrzostwa honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.

Impreza sportowa takiej rangi to miesiące przygotowań i setki zaangażowanych osób. To spore wyzwanie również dla skierowanych do zabezpieczenia imprezy policjantów, których głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom biegu oraz kierowcom poruszającym się w tym czasie po ulicach miasta.

Podczas trwania 11 PKO Poznań Półmaratonu policjanci dbali, aby biegacze bezpiecznie dobiegli do mety, a kierowcy dojechali do celu. Podczas tych zawodów rozegrane zostały także Mistrzostwa Polski Policji. W duchu sportowej rywalizacji z ponad 21 kilometrowym dystansem, mierzyli się policjanci i policjantki, łącznie 109 funkcjonariuszy. Wśród Pań najlepsza była Monika Kapera z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, a Joanna Woźniak-Cieślar uplasowała się na III pozycji.

Natomiast najszybszym policjantem okazał się Szymon Kulka z Komendy Powiatowej w Gorlicach, z który ukończył bieg z czasem 1:04:33.

Na mecie zwycięzcom medale i puchary wręczał insp. Roman Kuster - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz nadkom. Tomasz Winiarski - Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia. Mistrzostwa honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji.