Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kilkudziesięciu pseudokibiców

W trakcie oczekiwania na wejście na stadion kibice klubu z Konina przełamali bramę boczną od ul. Grunwaldzkiej i wtargnęli na obiekt. Część z nich była zamaskowana. Na prośbę organizatora meczu na stadion zostały wprowadzone siły policyjne. Łącznie policjanci zatrzymali 64 mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty. O losie podejrzanych zdecyduje toruńska prokuratura i sąd.

W minioną niedzielę (20.05.18) ok. godz.16:30 na stadionie miejskim w Toruniu przy ul. Bema doszło do naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców wdarła się na teren obiektu w trakcie trwania imprezy masowej o podwyższonym ryzyku, jaką był mecz piłki nożnej III ligi pomiędzy zespołami Elany Toruń i Górnika Konin.

W trakcie oczekiwania na wejście na stadion kibice klubu z Konina przełamali siłowo bramę boczną od ul. Grunwaldzkiej i wtargnęli do środka. Część z nich była zamaskowana. Wówczas na prośbę organizatora na obiekt zostały wprowadzone siły policyjne. Osoby, które wtargnęły w sposób nieuprawniony na obiekt zostały zatrzymane przez policjantów. Część z nich została zatrzymana jeszcze na stadionie. Kolejni, po analizie materiału z monitoringu przeprowadzonej przez policjantów, bezpośrednio po zakończonym meczu.

Łącznie policjanci zatrzymali 64 mężczyzn. Najmłodszy z nich 16-latek został od razu przesłuchany i przekazany rodzicom. Wszyscy pozostali  mężczyźni trafili do policyjnych aresztów w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu i Grudziądzu. Wczoraj (21.05) rozpoczęły się pierwsze przesłuchania z ich udziałem.

Wszyscy usłyszeli identyczne zarzuty tj. wdarcia się na teren obiektu w czasie trwania imprezy masowej, czego dokonali w warunkach chuligańskich. Teraz grozi im kara do 3 lat więzienia. O losie podejrzanych zdecyduje toruńska prokuratura i sąd.

Powrót na górę strony