Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany kamper warty ponad 200 tysięcy złotych

Data publikacji 23.05.2018

Dzięki działaniom policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie odzyskany został kamper, skradziony na terenie Niemiec, o wartości ponad 200 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna poszukiwany był także dwoma listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności. Skradziony pojazd miał dopiero trafić do właściciela.

Działania świebodzińskich policjantów z wydziału kryminalnego doprowadziły do odzyskania utraconego na terenie Niemiec pojazdu. Funkcjonariusze 21 maja 2018 roku w godzinach popołudniowych zatrzymali zupełnie zaskoczonego kierowcę na jednym z parkingów przy krajowej trasie nr 92. Działając na podstawie własnych ustaleń policjanci zlokalizowali pojazd . Kiedy podejrzany pojawił się przy aucie, został błyskawicznie zatrzymany.

Na miejscu funkcjonariusze śledczy wraz z technikiem kryminalistyki prowadzili czynności procesowe. Pojazd został zabezpieczony. Jego wartość to ponad 200 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że kamper jest właściwie nowy. Na liczniku ma jedynie kilkaset kilometrów, a elementy wyposażenia były jeszcze zabezpieczone folią.

Okazało się, że zatrzymany 41-letni mężczyzna to osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Wystawiono za nim dwa listy gończe. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

 

st. sierż. Marcin Ruciński

KPP w Świebodzinie

519 534 237

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.91 MB)

Powrót na górę strony