Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udawał sklep ze sprzętem AGD i RTV. Niestety oszukiwał

Data publikacji 24.05.2018

Policjanci Wydziału dw. z PG KWP w Bydgoszczy przerwali działalność nieuczciwemu 27-latkowi. Mężczyzna w wirtualnym sklepie oferował, w atrakcyjnych cenach, sprzęt RTV i AGD. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy aresztował go na 3 miesiące.

Prowadzący sprawę policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy  zebrali obszerny materiał dowodowy wobec 27-letniego mieszkańca Łodzi. Zarzucają my, że na przełomie października i listopada 2017 roku wprowadził w błąd osoby poszukujące sprzętu RTV i AGD za pośrednictwem internetu..

Mężczyzna specjalnie dokonał otwarcia fikcyjnej strony internetowej przedstawiającej sklep działający w branży RTV-AGD, na który przekierowywane były osoby przeszukujące internet, zainteresowane zakupem sprzętu.

Wyjątkowo atrakcyjne ceny oferowanych produktów były wabikiem dla mniej zdecydowanych klientów. Po dokonaniu zakupu klienci dokonywali płatności, oraz otrzymywali wiadomość e-mail o przyjęci zamówienia z zapewnieniem dostawy. Jednakże do realizacji zamówienia nigdy nie dochodziło, a próby kontaktu telefonicznego kończyły się na wysłuchaniu automatycznej informacji o konieczności oczekiwania na połączenie.

Uzyskane w ten sposób pieniądze były natychmiast wypłacane z bankomatów na terenie miasta Łodzi.

Nazwa sklepu sugerowała klientom dwutygodniowy okres oczekiwania na dostawę dlatego też pierwsze sygnały o oszustwie dotarły do policji stosunkowo późno. Niemniej podjęta decyzja o blokadzie nieuczciwego sklepu pozwoliła ograniczyć ilość oszukanych kupujących.

Dwadzieścia dni działalności wirtualnego sklepu pozwoliły łodzianinowi oszukać ponad 300 osób z terenu całej Polski. Do policjantów zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni, a ostateczne straty poniesione przez pokrzywdzonych mogą przekroczyć kwotę 300 tys. złotych

 

 

 

Powrót na górę strony