Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wynajmowany garaż służył do przechowywania narkotyków

Data publikacji 28.05.2018

Policjanci CBŚP ustalili, że podejrzany wynajmował kilka garaży, a w jednym z nich ukryta była marihuana, amfetamina i nielegalne papierosy. Chcąc zmylić policjantów CBŚP wskazywał na zupełnie inny garaż. Nic mu to nie pomogło, został zatrzymany, a następnie aresztowany. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Elblągu.

Policjanci z Wydziału w Elblągu Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji, dotarli do jednego z mieszkańców Pasłęka. Z ich informacji wynikało, że mężczyzna jest zamieszany w przestępczość narkotykową. Policjanci ustalili, że wynajmuje on kilka garaży na terenie miasta, a jeden z nich może służyć jako magazyn nie tylko środków odurzających, ale także lewych papierosów.

Mężczyzna został zatrzymany, ale zamiast wskazać wszystkie użytkowane przez siebie pomieszczenia doprowadził funkcjonariuszy tylko do jednego z nich. To nie zmyliło policjantów i przeszukali także garaż, w którym znaleźli niemal 8 kg marihuany, 1,3 kg amfetaminy oraz ponad 41 tysięcy sztuk papierosów. Narkotyki zapakowane były w niepozorną torbę pozostawianą, wydawałoby się niedbale na podłodze. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków została oszacowana na prawie 200 tys. zł. 

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych (art. 13 § 1 kk w zw. z art. 56 ust. 3 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii) oraz przechowywania przedmiotów akcyzowych (art. 65 § 2 kks).

Na wniosek policjantów CBŚP i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W związku z ujawnieniem tak dużej ilości narkotyków podejrzanemu zarzuca się popełnienie występku zagrożonego karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Policjanci CBŚP wspólnie z prokuratorami ustalają okoliczności śledztwa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.41 MB)

Powrót na górę strony