Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

30-letni mieszkaniec Polic wywołał fałszywy alarm bombowy!

Data publikacji 28.05.2018

Policcy policjanci zatrzymali 30-latka, który na jednym z portali społecznościowych umieścił komunikat o fałszywym ładunku wybuchowym. Mężczyzna poinformował w swoim komunikacie, że o godz. 16.00 w jednej z instytucji powiatu polickiego będzie podłożony ładunek wybuchowy. Jak się później okazało, żadnego ładunku wybuchowego nie było. Po około godzinie 30-letni nieodpowiedzialny "żartowniś" został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

22 maja br., około godziny 07.30 funkcjonariusze Policji zostali zaalarmowani o tym, że 30-letni mieszkaniec Polic na jednym z portali społecznościowych umieścił komunikat, z którego wynikało, że w jednej z instytucji powiatu polickiego będzie znajdował się ładunek wybuchowy. Policjanci natychmiast wkroczyli do akcji. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania podejrzanego pakunku, a jednocześnie zajęli się ustaleniami co do osoby umieszczającej komunikat. Po sprawdzeniu pomieszczeń budynku nie potwierdzono zgłoszenia.

Natomiast po około godzinie w Policach zatrzymano 30- letniego mężczyznę. Policzanin był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Śledczy ustalili, że 30-latek w chwili umieszczania informacji był u znajomych, z którymi spożywał alkohol.

Mężczyzna usłyszał już zarzut, złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Umieszczając informację o ładunku wybuchowym był pijany i chciał zrobić żart. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Policach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Szczecin – Zachód w Szczecinie.

(KWP w Szczecinie / mg)

  • zatrzymany z policjantami
  • zatrzymany z policjantami
Powrót na górę strony