Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Przyjechał na wypoczynek na Mazury i stracił prawo jazdy. Nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci po służbie

Data publikacji 30.05.2018

Mieszkaniec Mazowsza przyjechał na teren powiatu nowomiejskiego skorzystać z wypoczynku nad jednym z warmińsko-mazurskich jezior. Jego niebezpieczna jazda osobowym bmw zwróciła uwagę nowomiejskich policjantów wydziału kryminalnego, którzy wracali ze służby do domu. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy na miejsce wezwali umundurowany patrol Policji. Okazało się, że kierujący bmw prowadził na „podwójnym gazie”, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (28.05.2018) po godz. 20:00 w miejscowości Hartowiec na terenie gminy Rybno w powiecie działdowskim. Dwaj policjanci nowomiejskiej komendy policji wracający ze służby do domu, zauważyli kierującego BMW, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Mężczyzna jechał od prawej do lewej strony drogi, na wzniesieniach, na zakrętach w terenie zabudowanym jechał niewłaściwą stroną jezdni. Policjanci jechali za mężczyzną i wykorzystując moment, gdy zjechał na przydrożny parking podeszli do niego. Wówczas okazało się, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Jeden z policjantów zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę, a jego kolega powiadomił o całym zajściu patrol policji.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 50-letni mieszkaniec powiatu mińskiego miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdu i wysoka grzywna.

Zdecydowane działanie i duża czujność nowomiejskich policjantów przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Policjanci asp. Wiktor Nigowski i mł. asp. Rafał Gniazdowski, którzy zareagowali na naruszenie prawa swoją postawą udowodnili, że policjantem jest się w każdej chwili nie tylko będąc na służbie.

Pamiętajmy!

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem jest wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Nasza uwaga jest rozproszona, reakcje na różne sytuacje na drodze spowolnione, a wyobraźnia skłania do brawury. Zatem kierowco, w podróż ruszaj tylko trzeźwy, a kiedy widzisz niepokojące zachowanie innych kierowców zareaguj. Możesz uniemożliwić dalszą jazdę lub poinformować nas dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

lm/in

Powrót na górę strony