Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych

Data publikacji 01.06.2018

Dobiegł końca XI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, którego współorganizatorem była również polska Policja. Finał miał miejce w dniach 28-30 maja we Włoszczowie, w województwie świętokrzyskim.

Turnieje rowerowe dopingują dzieci do nauki przepisów prawa o ruchu drogowym i przystępowania do egzaminów na kartę rowerową. W ten sposób najmłodsi bawiąc się zdobywają wiedzę, która procentuje w dorosłym życiu.

Uroczyste otwarcie Turnieju z przemarszem ulicami miasta drużyn, opiekunów, organizatorów i zaproszonych gości uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina wraz z mażoretkami.

Uczniowie, którzy przyjechali na zawody, pod czujnym okiem sędziów z WRD KWP w Kielcach i KPP we Włoszczowie, rywalizowali ze sobą w konkurencjach teoretycznych i praktycznych. Rozwiązywali testy wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, jeździli po rowerowym torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego oraz udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcję sędziego głównego turnieju pełniła nadkom. Agnieszka Sałkowska z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Organizatorzy zapewnili gościom moc atrakcji również w czasie wolnym m.in. możliwość korzystania z basenu, grill w Szkółce Leśnej w Koniecznie, wycieczkę do Chęcin, udział w Pikniku Bezpieczeństwa „Mundurowi Dzieciom”.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w XI Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz szkoły zostali uhonorowani nagrodami. Znalazł się wśród nich także puchar od Komendanta Głównego Policji.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli uczniowie z Ośrodka Szkolno Wychowawczego we Wschowie, którzy byli najlepsi zarówno wśród szkół podstawowych jak i gimnazjalnych, prowadzili również w klasyfikacji indywidualnej.

W najbliższych tygodniach odbędą się finały pozostałych turniejów poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym tj. Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych (5-7 czerwca w Przelewicach woj. zachodniopomorskie) oraz Finał Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych (12-13 czerwca br. w Białymstoku).

(Biuro Ruchu Drogowego KGP)

 

  • mażoretki
  • mażoretki
  • mażoretki
  • uczestnicy turnieju w trakcie rywalizacji
  • uroczyste zakończenie turnieju
  • policjanci podczas uroczystego zakończenia turnieju
  • uczestnicy turnieju w trakcie rywalizacji
  • uczestnicy turnieju w trakcie rywalizacji
Powrót na górę strony