Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący na „podwójnym gazie” uszkodził pojazdy na jednym z łódzkich osiedli

Data publikacji 04.06.2018

Będąc po służbie funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zatrzymał pijanego kierowcę. 75-latek wyjeżdżając z osiedlowego parkingu uszkodził pozostawione tam pojazdy. W organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.

2 czerwca 2018 roku funkcjonariusz Plutonu Wzmocnienia w godzinach popołudniowych, będąc po zakończonej służbie, zatrzymał kierującego na „podwójnym gazie”. Na jednym z osiedlowych parkingów na Retkini zobaczył, jak mężczyzna próbując wyjechać z parkingu uszkadza inne pozostawione tam pojazdy. Niezwłocznie ruszył w jego kierunku. Za kierownicą auta siedział 75-letni mieszkaniec Łodzi. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę oraz powiadomił o zdarzeniu dyżurnego. Przed przyjazdem patrolu policji ustalił również poszkodowanych właścicieli aut zaparkowanych na osiedlowym parkingu.

Na miejsce przybyli policjanci z III Komisariatu Policji oraz z Wydziału Ruchu Drogowego. Sporządzili dokumentację ze zdarzenia, przebadali również mężczyznę za zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik ponad 2,5 promila.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a jego sprawą zajmie się sąd.

Za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / kp)

 

 

Powrót na górę strony