Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie mogli pozostać obojętni – zareagowali jadąc na służbę

Data publikacji 05.06.2018

Choć spieszyli się na służbę nie mogli obojętnie przejechać widząc, że motorowerzysta łamie przepisy i zagraża bezpieczeństwu pieszych jadąc chodnikiem. Międzyrzeccy policjanci mł. asp. Michał Hofanowski wraz z mł. asp. Agnieszką Żyżą swoim samochodem rozpoczęli pościg za motorowerzystą i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy i posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Mł. asp. Michał Hofanowski i mł. asp. Agnieszka Żyża z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu w drodze na służbę, wyjeżdżając swoim samochodem ze stacji paliw w Skwierzynie, zauważyli jadącego motorowerem mężczyznę, który nie miał kasku. Dodatkowo jego styl jazdy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna po chwili wjechał na chodnik, zmuszając pieszych do zejścia mu z drogi, aby uniknąć zderzenia. Policjanci nie mogli nie zareagować, zaczęli jechać za motorowerzystą. Gdy ten zorientował się, że osoby w pojeździe chcą go zatrzymać, zaczął uciekać ulicami Skwierzyny. Międzyrzeccy mundurowi chwilę później zmusili kierowcę do zatrzymania. Wsparcia policjantom udzielił patrol ze Skwierzyny. Okazało się, że 20-latek uciekał, ponieważ był nietrzeźwy - miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie, a na swoim koncie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Do tego nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów pojazdu, a sam motorower był niesprawny technicznie, wystawały z niego ostre krawędzie, a hamulce nie działały.

Obecnie mł. asp. Michał Hofanowski zajmuje się prowadzeniem spraw o wykroczenia, natomiast mł. asp. Agnieszka Żyża zajmuje się profilaktyką nieletnich, jest również koordynatorem ds. Niebieskich Kart.

(KWP w Gorzowie/ mw)

  • mł. asp. Michał Hofanowski
  • mł. asp. Agnieszka Żyża
Powrót na górę strony