Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za nielegalny hazard. Trzy osoby z zarzutami, jedna tymczasowo aresztowana

Data publikacji 06.06.2018

Tomaszowscy policjanci zabezpieczyli 17 nielegalnych automatów do gier hazardowych. 43-letni tomaszowian usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywna do 1,5 miliona złotych.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją tomaszowskiej jednostki zatrzymali 3 osoby, które są podejrzane o urządzanie gier hazardowych na nielegalnych automatach. Policjanci cierpliwie i rzetelnie pracowali nad wspomnianą sprawą. Na początku czerwca 2018 roku, na podstawie zgromadzonego materiału w sprawie zatrzymali pierwszych podejrzewanych.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż 43-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego w domu jednorodzinnym i jednej z piwnic kamienicy w centrum miasta wygospodarował pomieszczenia do prowadzenia nielegalnego interesu. Podejrzany dla zabezpieczenia dzialalności przed organami ścigania wyposażył lokale w monitoring, zamki elektroniczne oraz automaty do gier, a także zatrudnił w nich odpowiednią obsługę. Takie zabiegi miały pozwolić na "beztroskie" prowadzenie interesu. Nic bardziej mylnego, gdyż policjanci skrupulatnie gromadzili w tej sprawie materiał dowodowy świdczący o przestępczej działalności. Ich ustalenia wskazują, że trwała ona od listopada 2017 roku.

W niedzielę 3 czerwca br. funkcjonariusze weszli do „nielegalnych” kasyn pokonując przy tym zainstalowane zabezpieczenia techniczne. Ujawnili i zabezpieczyli łącznie 17 automatów do gier hazardowych. Posiadanie ich w takiej ilości skutkuje karą porządkową nakładaną przez miejscowy Urząd Skarbowy w wysokości 170 tys. zł. Policjanci zatrzymali do sprawy łącznie 7 osób. Dwie tomaszowianki w wieku 59 i 64 lata usłyszały zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. We wtorek 5 czerwca br. 43-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego został tymczasowo aresztowany za nielegalne urządzanie gier hazardowych. Za to przestępstwo grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywna do 1,5 miliona złotych. Śledczy przewidują kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie nowe zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja ustawy wprowadziła znaczące zmiany prawne. Rozszerzeniu uległ katalog osób, które mogą zostać ukarane karą pieniężną. Wzrosła też kwota z 12 tys. zł za urządzenie do 100 tys. zł - zarówno dla urządzającego gry jak i posiadającego urządzenie. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie).

(KWP w Łodzi / ig)

Powrót na górę strony