Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj pseudograficiarze zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 08.06.2018

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch obcokrajowców, którzy zniszczyli elewacje kamienicy wpisanej do rejestru zabytków i elewację jednej z synagog.

Kilka dni temu, w godzinach nocnych, policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie patrolujący teren Starego Miasta zauważyli mężczyznę, który nanosił napis na elewacje jednej z kamienic w centrum Krakowa. Mundurowi podeszli do wandala, okazało się, że to 40-letni obcokrajowiec, był nietrzeźwy a do Krakowa przyjechał na wycieczkę. Policjanci zabezpieczyli przy nim czarną farbę w sprayu, którą posłużył się podczas przestępstwa. Podczas sprawdzenia okazało się, że zniszczona kamienica widnieje na liście zabytków. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Następnego dnia zatrzymano kolejnego obcokrajowca, który będąc pod wpływem alkoholu zniszczył synagogę. Policjanci zatrzymali 20-latka w czasie gdy nanosił swoje „dzieło” na mury świątyni. Przy mężczyźnie zabezpieczono farby w sprayu. 20-latek również usłyszał zarzuty zniszczenia zabytku.

W związku z naruszeniem art. 108 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami podejrzanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony