Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli tabletki ekstazy oraz ponad 800 porcji amfetaminy

Data publikacji 08.06.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas realizacji zabezpieczyli 95 tabletek ekstazy i ponad 800 porcji amfetaminy. Narkotyki ukryte były w pokoju. Funkcjonariusze zatrzymali właściciela nielegalnego towaru, 26-letniego mieszkańca Piły. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej z pilskiej komendy od pewnego czasu interesowali się mężczyzną, który, jak ustalili śledczy może zajmować się handlem narkotykami. Policjanci zebrali obszerne informacje na ten temat oraz ustalili miejsce prowadzenia nielegalnego biznesu.

6 czerwca br. w godzinach porannych przed jedną z posesji na terenie Piły policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Gdy policjanci podeszli do mężczyzny, ten próbował uciekać. W pewnym momencie wyjął z kieszeni woreczek strunowy i go wyrzucił. Kryminalni natychmiast zatrzymali mężczyznę.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, funkcjonariusze zabezpieczyli 95 tabletek ekstazy oraz ponad 800 porcji amfetaminy. Substancje psychotropowe zapakowane były w worki foliowe oraz opakowanie po papierosach i ukryte w szafkach, w jednym z pokoi. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu.

Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Piły. Wcześniej był już karany za przestępstwa narkotykowe. Teraz za popełniony czyn grozi mu kara więzienia do 10 lat.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

Powrót na górę strony