Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech zaginionych, cztery poszukiwania – wszystkie zakończone sukcesem

Data publikacji 11.06.2018

W ciągu ostatnich kilku dni, policjanci ze Strzelec Krajeńskich, Drezdenka i Dobiegniewa byli zaangażowani w cztery przypadki poszukiwania osób zaginionych. Dzięki zaangażowaniu i skutecznej pracy policjantów szybko odnaleziono wszystkie osoby. Ważną rolę we wszystkich poszukiwaniach odegrały rodziny i opiekunowie osób, które potrzebowały pomocy. Dzięki ich szybkiej reakcji i powiadomieniu służb, policjanci byli w stanie w każdym z przypadków, szybko i skutecznie interweniować.

Choroba, problemy rodzinne czy nieszczęśliwe wypadki, to główne powody sytuacji związanych z zaginięciami. W taki kich sytuacjach bardzo istotny jest czas. Szybko zgłoszone zaginięcie jest w wielu przypadkach kluczem do skutecznych poszukiwań. Tak było w czterech ostatnich przypadkach zaginięć, jakie zgłoszono w ciągu zaledwie kilku dni w strzeleckiej komendzie.

- Pierwsze zaginięcie dotyczyło 15-letniej dziewczyny. Jej rodzina w czwartek /31 maja/ zgłosiła, że dziewczyna wyszła z domu i nikt nie wie, gdzie może się znajdować. Z piętnastolatką nie było również żadnego kontaktu. Błyskawicznie po informacji o zaginięciu, dyżurny skierował do poszukiwań wszystkie dostępne patrole. Zaledwie kilka godzin po pierwszej informacji policjanci znaleźli dziewczynę na jednej z dróg gruntowych niedaleko Strzelec Krajeńskich. Zaraz po odnalezieniu piętnastolatka została przekazana pod opiekę medykom.

- Informacja o zaginięciu kobiety, a zaraz błyskawiczne, a co najważniejsze skuteczne działania policjantów ze Strzelec Krajeńskich to sytuacja która miała miejsce w poniedziałek (4 czerwca). Dzięki rodzinie zaginionej kobiety, która szybko sprawę zgłosiła Policji kryminalni w godzinę po zgłoszeniu, odnaleźli 54-latkę. Sytuacja była bardzo poważna, bo kobieta była poważnie chora. Na szczęście nic jej się nie stało.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/25569,Szybcy-i-skuteczni-zaginiona-kobieta-odnaleziona-w-godzine-przez-kryminalnych.html

- Kolejne zaginięcie miało miejsce w czwartek /7 czerwca/ w Drezdenku. Zaginięcie 48-letniego mężczyzny było bardzo niebezpieczne głównie z uwagi na jego zdrowia. W Poszukiwania zaangażowano policjantów z Komisariatu Policji w Drezdenku, których wspierali mundurowi ze Strzelec Krajeńskich. Dzięki zgłoszeniu rodziny i informacji uzyskanej od jednego z mieszkańców policjanci szybko odnaleźli 48-latka na jednej z ulic w Drezdenku. Mężczyzna został przekazany pod opiekę rodziny. Cieszy również fakt, że opiekunowie docenili pracę i zaangażowanie policjantów. Następnego dnia szef strzeleckich policjantów mł. insp. Tomasz Zgirski odebrał miły telefon z podziękowaniami od opiekuna odnalezionego 48-latka za szybką i skuteczną interwencję podległych policjantów.

- W piątek /8 czerwca/ policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 54-letniego mężczyzny w Gminie Drezdenko. Zaniepokojona rodzina informowała, że mężczyzna zostawił list, w którym informuje, że chce popełnić samobójstwo. Sytuacja była bardzo poważna. W poszukiwaniach brały udział wszystkie dostępne patrole. Policjanci sprawdzali wszystkie miejsce, w których desperat mógł przebywać. W akcję zaangażowano również funkcjonariuszy KWP w Gorzowie Wlkp. Z ich pomocą ustalono, gdzie zaginiony może się znajdować. Informacja potwierdziła się. W nocy z piątku na sobotę około godziny 2:30 policjanci znaleźli zaginionego mężczyznę siedzącego w samochodzie. Zaraz po odnalezieniu 54-latek trafił pod opiekę medyczną.

 

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

 

Powrót na górę strony